کاهش درخواست ها HTTP برای افزایش سرعت سایت

کاهش درخواست ها HTTP برای افزایش سرعت سایت

وقتی آدرس یک صفحه وب را درمرورگرتان وارد می کنید، مرورگر از طریق یک درخواست HTTP از سرور مورد نظر صفحه مشخص شده را درخواست می کند. سپس کدهای HTML دریافت شده را تجزیه و تحلیل کرده و به دنبال فایل های تصاویر، جاوا اسکریپت، CSS و غیره می گردد. هرگاه که یکی از این فایل ها را پیدا کند  یک درخواست HTTP دیگر برای سرور ارسال می کند و آن فایل را فرا می خواند. بنابراین هرچه تعداد این فایل ها در صفحات شما بیشتر باشد به درخواست های بیشتری نیز نیاز است و در نتیجه سرعت بارگذاری سایت شما کاهش می یابد.

خوشبختانه راه های برای مقابله با این مشکل نیز وجود دارد.

 استفاده از قابلیت Cashing مرورگرها: 

تا حد ممکن سعی کنید کدهای CSS و javascript خود را در فایل های جداگانه قرار دهید نه در میان کدهای HTML، این کار سرعت بارگذاری صفحات داخلی سایتتان را افزایش می دهید. بدین صورت که وقتی برای اولین بار یکی از صفحات سایت بارگذاری می شود مرورگر فایل های ضمیمه شده آن را ذخیره می کند و در هنگام مشاهده صفحات دیگر سایت نیاز به بارگذاری مجدد آنها نخواهد بود.

ترکیب فایل ها:

در صورتی که دارای چندین فایل حاوی کد های CSS یا javascript هستید آنها را در یک فایل ادغام کنید و صرفاً آن فایل را فراخوانی نمایید.

استفاده از قابلیت CSS Sprites:

شما می توانید چندین عکس را در کنار هم قرار دهید و یک عکس بسازید، هنگام بارگذاری، این یک عکس لود خواهد شد و با استفاده از قابلیت CSS sprites می توانید در هر بخش تنها قسمت مورد نیاز را نمایش دهید، البته این قابلیت بیشتر برای آیکن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مرودی یافت نشد

نظر شما چیست؟